12.03.2018 12:07 Wiek: 101 days
Kategoria: Imprezy, Edukacja, Informacje bieżące, Kultura

Przedszkole z tradycjami


Przedszkole nr 5 w Działdowie uczestniczy w edukacyjnym konkursie pt. "Przedszkole z tradycjami", zorganizowanym przez Studium Prawa Europejskiego w Warszawie. Celem konkursu jest m. in. zapoznawanie dzieci z regionem, w którym się wychowują, dbanie o ich utożsamianie się z małą i dużą ojczyzną oraz eksponowanie znaczenia wartości rodzinnych. Po pozytywnej ocenie sposobu przeprowadzenia konkursu w placówce, jury nada mu certyfikat "Przedszkola z tradycjami".

 

W ramach projektu przedszkole udekorowano pracami związanymi z regionem. Dzieci zabierano też na piesze wycieczki, mające na celu poznanie najbliższej okolicy. Przedszkolaki zwiedziły m.in. Interaktywne Muzeum Państwa Krzyżackiego, pomniki pamięci, okoliczne parki, stworzyły także Wielką Księgę Regionu.

 

W minioną środę - 7 marca w ramach konkursu zorganizowano również warsztaty plastyczne dla rodziców z dziećmi. Spotkanie poprzedzone było krótką prelekcją na temat historii Działdowa. Prezentację o mieście przedstawił zaproszony na spotkanie historyk-pan Marian Odachowski. Podczas warsztatów rodzice z dziećmi wykonali makietę miasta tj. rynek z Ratuszem Miejskim i kamienicami.