22.05.2018 13:04 Wiek: 29 days
Kategoria: Informacje bieżące, Imprezy, Sport, Kultura

Festiwal Tańca Show The Flow


19 maja w Hali im. Polskich Olimpijczyków w Działdowie odbyła się 7 edycja Festiwalu Show The Flow - działdowskie święto tańca. Jej organizatorem było w tym roku "Stowarzyszenie Na Rzecz Wspierania Inicjatyw Kulturalnych" we współpracy ze Szkołą Podstawową nr 2 z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Królowej Jadwigi. Festiwal odbył się pod honorowym patronatem Burmistrza Miasta Działdowo - Grzegorza Mrowińskiego, Starosty Działdowskiego - Mariana Janickiego oraz Wójta Gminy Działdowo - Pawła Cieślińskiego.

 

 

Ta edycja pokazów tanecznych okazała się wyjątkowa i rekordowa. Uczestniczyło w niej ponad 500 tancerzy w formacjach, 30 solistów, 17 duetów. Na parkiecie pojawiły się także formacje, które wystąpiły gościnnie: Miejski Dom Kultury w Działdowie - Piruecik, Bzik 1, Bzik 2, Fuks 1, Fuks 2, Flash Dance i Actus z Aldoną Demianiuk-Fojut na czele, Miejsko- Gminny Ośrodek Kultury w Lidzbarku- Etoile i Lala Dance pod opieką Sylwii Łużewicz i Darii Piotrowicz, Centrum Kultury i Biblioteka w Płośnicy oraz grupa Beat Street z Darią Piotrowicz, Szkoła Podstawowa nr 3 im. Bronisława Malinowskiego w Działdowie i formacja Good Luck. Dzięki tym występom impreza nabrała większego wymiaru w każdym aspekcie. Tancerzom było bardzo miło spotkać się na jednym parkiecie i wspólnie świętować ten wyjątkowy dzień.

 

 

Fresh Flow Dance Academy reprezentowały zespoły: Luzik, Lollipops, Lil Mosters, SWAG, Sensation, InMotion, Firefly, Fresh Flow, FitDance, Delices, które prowadzi Joanna Kolk. - Zawsze jestem dumna ze swoich tancerzy, ale tym razem jest to wyjątkowo wysoki poziom dumy i zadowolenia. Myślę, że pokazaliśmy się od najlepszej strony zarówno pod względem organizacyjnym, jak i tanecznym. Na co dzień trenujemy przed lustrem doskonaląc nasze umiejętności po to, aby tego szczególnego dnia to Państwa oczy i serca były naszym lustrem. Mamy nadzieję, że tak właśnie się stało. - mówi trenerka.

 

Działdowskie święto tańca nie mogłoby się odbyć bez wyjątkowych ludzi - gości specjalnych, czyli Magdaleny Zwierzyńskiej i Patryka Brdey (East Side Dance Academy) oraz Zofii Styn i Kacpra Matuszewskiego (SMU). Magda i Patryk rozpoczęli dzień cudownymi warsztatami dla dzieci i młodzieży. Zmotywowali wszystkich do wieczornych pokazów. W części showcase'ów zasiedli razem z Zosią jako jury, natomiast Kacper poprowadził cały festiwal swoim wyjątkowym, charyzmatycznym głosem i porywającą energią.

 

Wyniki części konkursowych przedstawiają się następująco:

 

"Taniec w obiektywie"

 

I głosowanie Internautów- Klaudia Chojnacka

 

 

I miejsce - Patrycja Pokropska

 

 

II miejsce - Oliwia Kalinowska

 

 

III miejsce - Aleksandra Mężykowska

 

 

Mini prezentacje:

 

 

Solo Junior

 

 

I miejsce - Agata Gołębiewska

 

 

II miejsce - Maria Licznerska

 

 

III miejsce - Paulina Milczarek

 

 

Solo Młodzież 1

 

 

I miejsce - Agata Czymerska

 

 

II miejsce - Maja Osmańska

 

 

III miejsce - Zuzanna Muszyńska

 

 

Solo Młodzież 2

 

 

I miejsce - Daria Piotrowicz

 

 

II miejsce - Natalya Shurynok

 

 

III miejsce - Artur Bułakowski

 

 

Duety Junior

 

 

I miejsce - Michalina Ulatowska i Lena Ogrodowczyk

 

 

II miejsce - Hanna Nadarzyńska i Maja Duda

 

 

III miejsce - Hanna Chylińska i Alicja Nadarzyńska

 

 

Duety Młodzież 1

 

 

I miejsce - Agata Czymerska i Agata Gołębiewska

 

 

II miejsce - Martyna Majerska i Zuzanna Muszyńska

 

 

III miejsce - Maria Sidor i Emilia Kruszewska

 

 

Duety Młodzież 2

 

 

I miejsce - Nina Rzeszutko i Wiktoria Łozińska

 

 

II miejsce - Wiktoria Tomczak i Klaudia Tomczak

 

 

III miejsce - Wiktoria Warecka i Sandra Fałkowska

 

 

Tekst: Joanna Kolk