02.06.2017 09:25 Wiek: 359 days
Kategoria: Kultura

Grupa PEWNI NIEPEWNI - spektakle teatralne w MDK

Zapraszamy na dwa nowe przedstawienia w wykonaniu grupy teatralnej PEWNI NIEPEWNI działającej w Miejskim Domu Kultury w Działdowie.


Dnia 11 czerwca (w niedzielę) pokażemy sztukę Henryka Bardijewskiego pt. "Albert". Jest to kameralna komedia utrzymana w tajemniczym, niepokojącym nastroju z elementami science fiction... Pewnego dnia w życiu młodego małżeństwa pojawia się nieznany wuj Albert, który odkrywa prawdziwe oblicze dwójki egoistycznych bohaterów. Sztukę powtórzymy we wtorek - 13 czerwca.

 

Dnia 18 czerwca (w niedzielę) zaprezentujemy sztukę Sebastiana Równego pt. "Noc żywych trupów". Tekst został nagrodzony w IV Ogólnopolskim Konkursie Dramaturgicznym "Lustro. Obraz. Iluzja" odbywającym się w ramach Forum Współczesnego Dramatu 2008. Sebastian Równy ukończył filologię klasyczną, dlatego w sztuce wykorzystuje chór i "deus ex machina"...

 

Sztuka jest bardzo skondensowana i poruszająca. Opowiada o spotkaniu mężczyzny i kobiety w plastikowym świecie wielkich korporacji. Jest oskarżeniem i ostrzeżeniem.... Spektakl przeznaczony jest wyłącznie dla widzów dorosłych. Powtórka - 20 czerwca.

 

 

Informacja: Miejski Dom Kultury